Офіційний сайт МАУП
Інститут комп’ютерно-інформаційних технологій та дизайну
Навчально-науковий інститут управління, економіки та бізнесу
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут психології та соціальних наук
Інститут медичних та фармацевтичних наук
Інститут безпеки
Деснянський інститут
Фаховий медико-фармацевтичний коледж
Студентський портал

 

 

Про бібліотеку

Інформація для користувачів

Фонд

Послуги

Науковцям

Електронні ресурси

 

  Режим роботи:
Пн - Пт з 09:00 до 17:00
Субота вихідний
Неділя вихідний
Остання п'ятниця місяця - санітарний день

 


Події

6.10.2017

8 жовтня відзначається День юриста України – професійне свято людей, головний лозунг яких: знати право, служити праву, захищати право. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

1.09.2017

Шановні першокурсники! Бібліотека Академії вітає Вас з Днем знань! Сподіваємося, що навчання в Академії принесе вам багато-багато користі. Не лінуйтеся, дорогі першокурсники, пізнавайте все, підтримуйте традиції, любіть своїх викладачів та чекаємо на Вас в бібліотеці!

8.07.2017

8 липня -110 років від дня народження Олега Ольжича (Олега Олександровича Кандиби) (1907-1944), українського поета, вченого, громадського діяча, сина відомого українського поета Олександра Олеся. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.


28.06.2017

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

22.06.2017

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Пропонуємо до Вашої уваги книжкову виставку, що присвячена цій події. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

24.05.2017

24 травня, українці разом з усіма іншими слов’янськими народами відзначали День слов’янської писемності й культури. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

17.05.2017

17 травня 2017 року до Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім.Я.Мудрого завітали учні 2-класів Міжнародного ліцею МАУП. Директор бібліотеки – Бродська Л.О. організувала пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «Чарівне царство книжок». В світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм відвідувачам.

16.05.2017

Сьогодні виповнюється 200 років від дня народження Миколи Костомарова, українського історика, етнографа, письменника, громадського діяча, одного з засновників Кирило-Мефодіївського братства. Сьогоднішній ювілей М. Костомарова відзначається на державному рівні відповідно до Постанови ВРУ від 22 грудня 2016 року.

21.04.2017

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

14.04.2017

Колектив Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім.Ярослава Мудрого вітає всіх з Великоднем! Нехай ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у вашу оселю радість, віру, надію і любов.
Бажаємо вам щастя і радості, віри і благополуччя! Нехай чудове свято Великодня принесе любов та світло у вашу родину, щирість та добро у взаємини!

7.04.2017

Заступник генерального директора МБІЦ - Посвистак О.М. 6-7 квітня прийняла участь у X Всеукраїнській науково-практичній конференції „Бібліотека і книга в контексті часу”, тема року – „Бібліотеки України в контексті євроінтеграційних процесів”.

27.03.2017

27 березня 2017 року, під час весняних канікул, до Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім.Я.Мудрого завітали учні 1-5 класів Міжнародного ліцею МАУП. Директор бібліотеки – Бродська Л.О. організувала пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «Чарівне царство книжок». В світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм відвідувачам.

  

  

24.03.2017

Колектив Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого МАУП висловлює щиру подяку Благодійному фонду ім.Івана Григоровича Лозового за подарований примірник книги „Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення ” для бібліотеки. У пропонованому збірнику містяться матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції „Російська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення ”, яка відбулася 2016 року в Києві. Автори статтей виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України. Збірник рекомендується для істориків, політологів, студентів та викладачів вищих навчальних закладів.

23.03.2017

23 березня 2017 року Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр Міжрегіональної Академії управління персоналом відвідали учні 10-11 класів середньої загальноосвітньої школи №70 Шевченківського району м. Києва. Співробітник МБІЦ - Прокопенко Н.І. провела екскурсію по бібліотеці. В ході екскурсії учнів було ознайомлено з історією книгозбірні, правилами користування, книжковими виставками та інформаційними ресурсами, які в своїй роботі використовують співробітники бібліотеки. Сподіваємось, що проведена зустріч допоможе старшокласникам зорієнтуватися у розмаїтті книжкового багатства бібліотеки Академії і зробити свій правильний вибір.

21.03.2017

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

17.03.2017

Колектив Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого МАУП висловлює щиру подяку доктору психологічних наук Н.Ф Шевченко та аспірантці Запорізького національного університету Н.М. Кучиновій за подарований примірник книги „Креативна складова професійного мислення: практичний вимір” для бібліотеки. У науково-практичному посібнику висвітлено поняття та розкрито структуру креативної складової професійного мислення маркетологів. Практична частина посібника спрямована на розвиток у майбутніх фахівців з маркетингу структурних компонентів креативної складової професійного мислення. Посібник рекомендується для викладачів вищих навчальних закладів, науковців, психологів, студентів та всіх, хто вирішує завдання професійного розвитку.

13.03.2017

13 березня в рамках соціального проекту «Шлях до майбутнього» у МАУП відбувся семінар для заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Солом’янського району міста Києва. Темою семінару стала «Співпраця вищого навчального закладу «Міжрегіональна Академії управління персоналом» із загальноосвітніми навчальними закладами. Під час екскурсії до бібліотеки з вітальним словом до освітян звернулася директор МБІЦ - Бродська Любов Олексіївна. Вона ознайомила гостей з історією започаткування як самої бібліотеки, так і її фонду, в тому числі і сучасних колекцій, а також раритетних зібрань.

9.03.2017

9 березня — день народження Тараса Шевченка, видатного поета, художника, громадського діяча. Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Його ім'я відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

25.02.2017

25 лютого - день народження Лесі Українки, славетної української письменниці, перекладачки, громадської діячки. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. Леся Українка писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Брала активну участь в українському національному русі. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з нею запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

21.02.2017

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Це всесвітне свято було створене з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

17.02.2017

День героїв Небесної сотні - відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті героїв Небесної сотні.
Пам'ятний день встановлено указом президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

9.02.2017

Колектив Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого МАУП висловлює щиру подяку кандидату історичних наук В.Ф. Ковальчуку за подарований примірник книги „Реєстр Війська Запорозького 1649 року (алфавітний покажчик прізвищ)” для бібліотеки. Покажчик присвячений дослідженню історії українського козацтва.Автор видання прагнув дослідити процес творення прізвищевих назв українських козаків, застосувавши нові методологічні підходи та оригінальні концепції історичного процесу. Переконані, що книга буде корисною фахівцям з даної тематики.

29.01.2017

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

25.01.2017

26 січня відзначається свято - Міжнародний день митника. Свою історію професійне свято Міжнародний день митника починає з 1952 року, коли вступила в силу Конвенція про утворення Ради митного співробітництва. Починаючи з 26 січня 1983 року, Міжнародний день митника стали відзначати щорічно. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

22.01.2017

День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійській площі в Києві. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

31.12.2016

З нагоди 420-річчя від дня народження Петра Семеновича Могили (1597-1647), українського богослова та мислителя, політичного, церковного і освітнього діяча, мецената, одного із найвизначніших організаторів і реформаторів освіти та церкви в Україні, у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

22.12.2016

22 грудня в Україні щорічно відзначається День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005. (Цього дня в 1917 році Урядом Української Народної Республіки був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ).З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

24.11.2016

25 листопада - день народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького, українського письменника, фундатора української літератури.

Нечуй-Левицький І. С. (справжнє прізв. — Левицький ,25(13).11.1838—15.04.1918) — прозаїк, драматург, перекладач, педагог, магістр богослов’я, автор відомих повістей «Микола Джеря», «Дві московки», «Причепа», «Кайдашева сім’я», «Старосвітські батюшки та матушки», величезної кількості публіцистичних і літературно-критичних статей. Брав участь (разом з П. Кулішем та І. Пулюєм) у перекладанні першого повного видання Біблії українською мовою. Твори класика української літератури цікаво читати й зараз. З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

23.11.2016

23 листопада 2016 року до бібліотеки Академії завітали директори шкіл та працівники з відділу освіти Дарницького та Деснянського районів. З вітальним словом до освітян звернулася директор бібліотеки Бродська Любов Олексіївна. Вона ознайомила гостей з історією започаткування як самої бібліотеки, так і її фонду, в тому числі і сучасних колекцій, а також раритетних зібрань. Приділила увагу особливостям окремих примірників та висвітлила цікаві подробиці стосовно історії їх появи в фонді бібліотеки, а саме про книги -„Выставка 1812 года”, „Пол въка для книги 1866-1916”, „Повчальні слова Григорія Богослова: В 2-х ч.”, „Видатні постаті України” та інших. „Адже від того, як ми виростимо і виховаємо молоде покоління, таким буде і майбутнє. А вам, шановні педагоги, велике спасибі за тепло сердець, бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання учнів”, - наприкінці зустрічі сказала директор бібліотеки.

18.11.2016

17-18 листопада 2016 року у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського відбулися Міжнародна науково-практична конференція «Організація і методика створення галузевих бібліотечно-інформаційних ресурсів для освітянської галузі України» та Всеукраїнський форум «Місія бібліотек навчальних закладів у національно-патріотичному вихованні дітей та молоді». Актуальні питання, які розглядалися у ході заходу, викликали професійний інтерес у бібліотечних фахівців. У роботі конференції прийняла участь заступник генерального директора МБІЦ - Посвистак Олена Миколаївна.

9.11.2016

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

13.10.2016

11-13 жовтня 2016 року у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшла Міжнародна науково-практична конференція "Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи".
Актуальні питання, які розглядалися у ході заходу, викликали професійний інтерес у бібліотечних фахівців. У роботі конференції прийняла участь заступник генерального директора МБІЦ - Посвистак Олена Миколаївна.

 

30.09.2016

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек, свято загальнонародне, бо через бібліотеки на різних етапах життя проходить все населення країни. Це свято численної категорії працівників культури - бібліотекарів, за словами художника і філософа Реріха "Перших вісників Краси і Знань", тих, хто зберігає і передає нащадкам найдорожче, що накопичило людство - інтелектуальний доробок, хто професійно виконує свої обов'язки і відкриває читачам красу і силу слова, несе їм "розумне, добре, вічне" - книгу. Адже бібліотеки є єдиною надійною і незнищенною пам'яттю людського роду.

Щиро вітаємо Вас, дорогі друзі, колеги, з професійним святом бібліотечної мережі. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож віри Вам у власні сили, надії на те, що наша праця буде достойно визнана, любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.


29.09.2016

29 вересня 75 років з найвеличнішої трагедії ХХ століття – розстрілів в Бабиному Яру. Розстріли, які продовжувалися 2 роки. За цей час було знищено понад 100 тисяч життів людей різних національностей: євреї, роми, українці, росіяни, військовополонені, борці за незалежність України.
Сьогодні Україна і світ вшановують жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

28.09.2016

29 вересня 2016 року виповнюється 150 років від дня народження Михайла Грушевського. Учений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю, Михайло Грушевський належав до видатних особистостей, які у проголошенні незалежності України та становленні національної ідеї відіграли важливу роль. У вересні 2016 року проводяться Дні Михайла Грушевського в Україні, мета яких – ушанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави, виявлення поваги до унікального наукового доробку Михайла Сергійовича, здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції.

З цієї нагоди у Міжнародному бібліотечно – інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка. Для детальнішого ознайомлення з виставкою запрошуємо завітати до бібліотеки Академії.

21.04.2016

21 квітня 2016 року, в рамках профорієнтаційної роботи, до бібліотеки Академії завітали учні 11-х класів Гребінківської гімназії, Гребінківської ЗОШ I-III ступеню та Саливінківської ЗОШ I-III ступеню з заступником директора з профорієнтаційної роботи інституту менеджменту та бізнесу Захаровою Наталією Олександрівною.

В ході екскурсії, доцент кафедри адміністративного та медичного менеджменту Терещенко Наталія Миколаївна та заступник генерального директора бібліотеки Посвистак Олена Миколаївна ознайомили майбутніх читачів з роботою книгозбірні, історією формування її унікальних фондів, правилами користування та здобуття необхідних навичок з використання різноманітних ресурсів Бібліотеки для забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та іншіх потреб користувачів.

Від щирого серця бажаємо всім зробити вірний вибір шляху подальшого навчання.

 

13.04.2016

12 квітня 2016 року до Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру Академії завітали студенти Інституту менеджменту та бізнесу грузинського філіалу МАУП (м.Батумі). В ході екскурсії заступник генерального директора бібліотеки Посвистак О.М. розповіла, які послуги надає бібліотека студентам-іноземцям, провела екскурсію читальними залами та ознайомила з історією створення та розвитку бібліотеки.

Цікавим для екскурсантів був перегляд документів із фонду літератури іноземними мовами. Також присутні мали змогу перегорнути сторінки книг, яким більше 100 років, від яких вони були у захваті.

Завітавши до нашої книгозбірні ви на власні очі переконаєтесь в повному інформаційному забезпеченні наших студентів. Чекаємо на нові зустрічі!

 

6.04.2016

Без пристрасті до книжки
людині недоступні культура сучасного світу,
інтелектуальне і емоційне вдосконалення.
(Сухомлинський В. О.)

Нещодавно студенти Академії, які навчаються на перекладачів німецької мови, разом зі своїм викладачем, доцентом кафедри теорії та практики перекладу Є.Ю.Гончаренко побували на інформаційній екскурсії в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого.

Для ознайомлення студентам були представлені навчальні посібники, словники та художня література з німецької мови. Цікавим для перекладачів було видання Duden, словник і звід правил граматики і правопису німецької мови, який вперше був опублікований 7 липня 1880 року Конрадом Дуден.

Студенти ознайомилися з новими технологіями пошуку літератури в електронному каталозі, відвідали читальний зал літератури іноземними мовами, де всі книги знаходяться у вільному доступі. Саме такі заходи допомагають студентам усвідомити цінність книги - унікального, феноменального творіння, у якому акумульовано мудрість, розум, знання, здобуті людством впродовж тисячоліть.

Наші читачі знають, що бібліотека Академії - це затишок, безмежний інформаційний простір, їхня зона комфорту.

29.03.2016

28 березня 2016 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся I Всеукраїнський Круглий стіл на тему: "Наукова бібліотека в інформаційно-аналітичному забезпеченні навчального та наукового процесів". Серед великої кількості запрошених гостей була також Любов Олексіївна БРОДСЬКА - генеральний директор бібліотеки Міжрегіональної академії управління персоналом.

В процесі роботи Круглого столу було розглянуто особливості управління інформаційно-бібліографічною діяльністю бібліотек, місце і роль наукової бібліотеки в контексті сучасності та інші актуальні питання.

Сподіваємося і в подальшому на плідну професійну співпрацю з колегами!

29.03.2016

Шановні користувачі!

Пропонуємо Вам переглянути віртуальну книжкову виставку "Актуальні видання Академії", яка присвячена 27-й річниці з дня заснування Академії.

Багато видань Академії становлять грунтовні наукові дослідження.

Чого варте 4-томне видання з релігієзнавства, етнолінгвістичних і культурно-історичних аспектів розвитку людства Г.Щокіна "Людство і віра" та настільна книга для управлінців вищої ланки - "Система управления человеческими ресурсами". Серії понятійно-термінологічних словників за редакцією Г.Щокіна, М.Головатого, О.Антонюка немає аналогів серед наукових розробок.

Справжньою історичною розвідкою є видання "Видатні постаті України", яке підготували не лише відомі вчені-фахівці МАУП, а й інших провідних вищих закладів освіти та установ України.

Неабияку популярність у читачів здобули серії "Бібліотека українознавства" та "Бібліотека української героїки", які охоплюють доробки широко відомих письменників, так і маловідомі дослідження минулих років.

11.03.2016

"Ліна Костенко. В часах перехідних і вічних".

До річниці від дня народження видатної української поетеси у Міжнародному бібліотечно - інформаційному центрі ім.Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом представлена книжкова виставка.

У свої поважні роки Ліна Костенко продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя та красу українського слова.

Ліна Костенко - справжній майстер художнього світу. Вона розкриває зміст життєвих проблем, найсуттєвіші почуття людини, її неповторність і складність, суперечливість і красу. У її ліриці звучать і мотиви Великої Вітчизняної війни, і роздуми про важливість творчої праці, бажання залишити по собі добру пам'ять, любити людей і природу, берегти їх.

Вірші поетеси наповнені наснагою роздумів про роль мистецтва, відповідальністю митця перед часом, своєю совістю. Костенко засуджує нещирість, пристосуванство й, безумовно, возвеличує український народ, Вітчизну, кохання. Тематичний обрій поетеси досить широкий. Самобутність її в тому, що вона художньо осмислює загальнолюдські цінності.

Для ближчого знайомства з творчим надбанням поетеси запрошуємо завітати до нашої бібліотеки Академії, адже її неповторний поетичний світ полонить читачів з першого ж рядка, а слова проникають глибоко в душу і закарбовуються назавжди.

 

4.03.2016

"Тарасова зоря над світом вічно сяє..."

"Минула довга сотня літ,
А він -
Із мармуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!"
Т. Масенко

У березні 2016 року Україна та вся світова громадськість відзначає чергову дату від дня народження геніального поета і художника України - Тараса Григоровича Шевченка.

Бібліотека МАУП запрошує користувачів познайомитися з книжковою виставкою, приуроченою до дня народження Тараса Шевченка. Ви доторкнетеся до сторінок творчості поета, відкриєте для себе нові грані таланту українського генія.

Фонд нашої бібліотеки налічує понад тисячу друкованих джерел творчої спадщини про Великого Кобзаря. Зокрема, хочемо зосередити вашу увагу на повному раритетному виданні "Записки Наукового товариства імені Шевченка", датовані з 1893 по 1937 рр., тому що вони є головним серійним виданням товариства за усіх періодів його існування.

 

 

 

1.03.2016

Книжкова виставка «English for Future»

Пропонуємо до вашої уваги у Міжнародному бібліотечно- інформаційному центрі ім.Ярослава Мудрого книжкову виставку «English for Future».

Рішення про оголошення 2016 року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Саме тому бібліотека МАУП розкриває книжкові фонди, які нададуть допомогу користувачам у більш поглибленому, самостійному вивченню англійської мови, пропонуючі книги класиків зарубіжної літератури англійською мовою, навчальні та довідкові видання.

Також до уваги відвідувачів у нашій бібліотеці представлено багато коштовних престижних освітніх енциклопедичних ресурсів англійською мовою таких як енциклопедія "Британіка" (Britannica), „Американа” (Encyclopedia Americana), Великі книги західної цивілізіції (Great Books), Енциклопедія філософії (Encyclopedia of philosophy) та Енциклопедія науки та техніки(McGraw-Hill Encyclopedia of Science & Technology) і т.д.

 

15.10.2015

Тематичний огляд книг на тему:
"Фірма: пошук моделі ефективного менеджменту"

Фірма - це господарська організація, створена спеціально для того, щоб виробляти товари і продавати їх на ринку заради отримання прибутку.

Головна причина виникнення фірм полягає в тому, що вони виявилися більш зручною формою організації виробництва благ, чим натуральне господарство або дрібне домашнє виробництво. Досвід показав, що, створюючи усе більш великі і спеціалізовані фірми, можна домогтися більш раціональної організації виробництва благ.

Менеджмент як наукова система організації виробництва є однією з найважливіших умов ефективної та прибуткової діяльності фірм, тому кожен підприємець, починаючи свою діяльність, повинен ясно уявляти потребу на перспективу у фінансових, матеріальних, трудових та інтелектуальних ресурсах, джерела їх отримання, а також вміти чітко розрахувати ефективність використання ресурсів у процесі роботи фірми. Це пояснюється тим, що в сучасній економіці саме фірми виробляють основну масу товарів.

Список літератури до книжкової виставки можна переглянути за посиланням.

 


30.09.2015

Інформаційна година на тему "Загадки в історії бібліотек світу"

29 вересня 2015 року відбулася інформаційна година на тему "Загадки в історії бібліотек світу" у читальному залі МБІЦ зі студентами першого курсу Економіко-правового технікуму МАУП.

Бібліотекарі, Людмила Володимирівна та Віра Юріївна, запропонували студентам здійснити дивовижну подорож у часі, щоб дізнатися про таємничі загадки бібліотек світу: про клинописи стародавніх бібліотек Шумерів, загадкові зникнення бібліотек Ярослава Мудрого та Івана Грозного, про спалену й сучасну Олександрійську бібліотеку, про найсекретнішу бібліотеку Ватикану, загадки бібліотек Європи.

Студенти дізналися, де знаходиться "свинцева бібліотека", які є наймініатюрніші й найбільші книги, де зберігаються найцінніші й найважчі книги.

Було цікаво почути інформацію про найдорожчу книгу світу та хто її власник, скільки мають прибутку вигадані літературні герої - Міккі Маус, Вінні Пух, Гаррі Потер та про те, що один із найчитаніших авторів на Землі - бразильський прозаїк Паоло Коельйо.

Знайомлячись із виставкою, студенти дізналися про найдавнішу книгу України - "Велесову книгу", написану на дерев'яних дощечках ІХ століття.

Цікаво було розгадувати загадки про книги та фотографуватися на згадку про зустріч.

 

25.09.2015

Зустріч із письменником Володимиром Дмитренком на тему "Таємниці володарів Риму"

24 вересня 2015р. у читальному залі гуманітарної літератури МБІЦ відбулася зустріч студентів Економіко-правового технікуму МАУП із відомим письменником, істориком, політологом Володимиром Дмитренком на тему "Таємниці володарів Риму". Студенти дізналися, що Володимир Вікторович, в минулому - аналітик військової розвідки, випускник Суворовського училища, учасник війни в Афганістані, під час роботи у військовій розвідці займався розробкою математичних методів прогнозування подій у сучасному світі, эксперт із питань аналізу політичної та економічної інформації, автор наукових розвідок та книжок з історії Стародавнього Риму та аналітичних статей щодо сучасної політичної світової інфраструктури.

Володимир Дмитренко також є автором багатьох статей із проблем сучасної геополітики, опублікованих в Україні, Росії та Чехії.

Книжки Володимира Вікторовича отримують схвальні відгуки, як професійних політиків, так і професійних істориків і політологів. Його книжка "Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму і його супротивників" прийнята до бібліотечного фонду найавторитетнішого наукового товариства з історії стародавнього Риму у Лондоні.

Книги Дмитренка написані в науково-популярному стилі й читаються як детективні романи.

Спілкуючись зі студентами, Володимир Вікторович розповів про створення книг циклу "Життя та долі володарів Риму", "Римські імператори", акцентував увагу навіщо потрібно вивчати історію, як пов'язані події далекого минулого і сучасності, як спадщина Стародавнього Риму впливає на наше життя, цікаво розповів про таємниці царювання володарів Римської імперії.

Студенти дізналися, що зараз Володимир Дмитренко працює над серією книжок "Володарі Риму", яка включає детальні біографії римських імператорів, їх офіційних спадкоємців, а також найбільш відомих узурпаторів. Зустріч була цікава, події давнини хвилювали, закликали до роздумів та запитань, на які глибоко й змістовно відповів студентам Володимир Дмитренко.

 


01.07.2015

Тематичний огляд книг на тему "Реінжиніринг - революція в бізнесі"

У сучасних економічних умовах усе більшу роль відіграє розробка нових методів управління. Одним із таких методів є реінжиніринг бізнесу. Механізм його дії заснований на застосуванні останніх досягнень науки і техніки, постійному оновленні бізнесу, інноваціях, що так актуально для розвитку будь-якої країни.

Сьогодні менеджери шукають способи трансформації організацій у гнучкіші системи, які вирізняються високою швидкістю реакції й орієнтації на запити споживача,тому й було підготовлено у читальному залі економічної літератури тематичну виставку книг на тему "Революція в бізнесі: реінжиніринг".

У навчально-методичному посібнику "Технологія реінжинірингу бізнесу" П.Кутельова та І.Мішурова наголошується, що в умовах сучасного високодинамічного соціально-економічного, ринкового середовища ефективність традиційних вертикальних організаційних структур знижується. Цим певною мірою пояснюється зростання популярності командного, мережевого і віртуального підходів.

У багатьох компаніях ступінь горизонтальної координації підвищується за допомогою постійних команд, менеджерів проектів або управляючих процесами. Ця процедура реорганізації й має назву "реінжиніринг".

Під реінжинірингом розуміють "фундаментальне переосмислення і радикальне переконструювання бізнес-процесів для досягнення максимального ефекту виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності, оформлене відповідними організаційно-розпорядними і нормативними документами".

Як науково-практичний напрям реінжиніринг бізнес-процесів виник у США і швидко перетворився на одну з провідних і таких, що активно розвиваються, галузей інформатики. Уперше термін "реінжиніринг бізнес-процесів" використав М. Хаммер, який визначив цей вид діяльності як "фундаментальне перепроектування процесів компаній для досягнення докорінних покращень в основних актуальних показниках їх діяльності: вартість, якість, послуги, темпи".

Сьогодні починається просування консалтингових послуг та інструментів з реінжинірингу і на вітчизняний ринок. Тому Р.Фатхуддінов та Г.Осовська у підручнику "Управління конкурентноздатністю організації" наголошують, що досвід практичного застосування реінжинірингу в зарубіжних країнах переконує, що цей підхід також необхідний для нашої країни в умовах проведення глобальної економічної реформи й активного просування України у світову економічну систему.

У книзі "Реінжиніринг корпорації. Маніфест революції в бізнесі" М. Хаммер розглядає реінжиніринг як революцію в бізнесі, яка знаменує відхід від базових принципів побудови корпорації,фірми і перетворює конструювання бізнесу на інженерну діяльність. Можливість такої революції зумовлена передусім новітніми досягненнями в галузі інформаційних технологій, спеціалісти яких починають відігравати провідну роль у конструюванні бізнесу.

Читача зацікавить, присвячений даній темі, навчальний посібник А.Сєрікова "Управління організаційними змінами", що є однією з "перших ластівок" українськомовних видань про основні складові управління змінами на всіх організаційних рівнях будь-якої організації: на підприємстві, в компанії, в офісі чи фірмі.

Однією з основних особливостей реінжинірингу є його орієнтація не на функції, а на процеси, і тому зазвичай він пов'язаний із відмовою від вертикальної організаційної структури на користь структури, що сприяє тіснішій горизонтальній координації, більшій гнучкості та високій швидкості відгуку компанії на зміни в зовнішньому середовищі.

А книги "Контролінг" О.Портної, навчально-методичний посібник "Економічний ризик" З.Артим-Драгомирецької та М.Негрей, навчальний посібник "Офісний менеджмент" за редакцією авторів Л.Скібіцької, В.Щелкунова, Т.Сівашенко, Ю.Чичкан-Хліповки повідомляють, що реінжиніринг бізнес-процесів орієнтований на докорінну перебудову всієї діяльності підприємства, а не на часткові зміни в тій чи іншій сфері управління.

На фото : презентація виставки "Революція в бізнесі: реінжиніринг" зі студентами 3 курсу МАУП ІМБ ім.Б.Хмельницького .

14.04.2015

Зустріч-презентація з поетесою, лауреатом літературної премії ім. О.Олеся, Лілею Золотоношою

   

То які ж вірші необхідні нам сьогодні? Явно не ті, автори яких швидко й легко реагують на мінливу моду. Закони "живучості" поезії в наші дні складні й неоднозначні, проте, очевидно одне: нині потрібне емоційне осмислення сьогодення - в ім'я майбутнього. Осмислення, що веде до відновлення моральних орієнтирів, збагачення почуттів.

Ось саме такі вірші Лілії Золотоноші, лауреата літературної премії ім. Олександра Олеся, яка завітає 15 квітня 2015 р. о 13-00 до Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом на зустріч-презентацію на тему: "Заради світу існую, заради світу творю", щоб поділитися своїм сокровенним, роздумами про життя, запросити нас у вир поезії...

Запрошуємо усіх бажаючих!

24.03.2015

Літературно-музична композиція присвячена 85-й річниці від дня народження Ліни Костенко

   

19 березня виповнилось 85 років Ліні Костенко - сучасній поетесі світової слави, одній із найулюбленіших і найвідоміших авторів української поезії.

Бібліотека МАУП, готуючись до ювілейної дати, підготувала книжкову виставку про життєвий і творчий шлях поетеси. Старший бібліотекар Людмила Рог та бібліотекар Віра Геращенко, запросили до літературної світлиці студентів МАУП, щоб пошанувати Божий дар нашої сучасниці літературно-музичною композицією "Я вибрала Долю собі сама...".

Приторкнутися до дивовижного та яскравого світу художнього слова бібліотекарям допомогли студенти: Аліна Чухало, Юлія Буцко, Дар'я Клименко, Наталія Коломейко, адже

Поезія-це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі...

Зворушено слухали вірш у виконанні Валентини Слюсаренко, директора Департаменту виховної роботи, записи пісень на слова Ліни Костенко у виконанні Ольги Богомолець, Олександра Пономарьова та Віталія Козловського.

Родзинкою була розповідь Людмили Рог про історичний роман Ліни Василівни "Маруся Чурай" та виконання пісні "Коло млина, коло броду..."

А повідомлення про перший прозовий роман "Записки українського самашедшего" Л.Костенко викликав у глядачів бажання прочитати цей насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників,сучасного літописання та публіцистики.

Мабуть, кожен, хто приторкнувся до високого й геніального поетичного слова нашої Блакитної Троянди, нашої Совісті, не буде байдужим до долі нашої України.

Побажаймо ж нашій славній поетесі довгого віку, міцного здоров'я, сил та енергії для дальшої успішної творчої діяльності на добро і славу українського народу!

 

10.03.2015

Презентація книжково-ілюстративної виставки "Геній українського народу"

   

Уже для багатьох поколінь українців і не тільки українців - Шевченко означає так багато, що ми думаємо ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія.

Шевченко як явище велике і вічне - невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з Україною і разом із буттям рідної держави продовжується нею, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та думи, стаючи до нових скрижалей долі.

І знову, як щорічно, у цю весняну пору починає Україна день новий із Шевченковим іменем, - із такими словами звернулася до читачів старший бібліотекар МБІЦ ім.Ярослава Мудрого Людмила Рог, презентуючи розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "Геній українського народу", присвячену 201 річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Розповідаючи про Великого Кобзаря, бібліотекар наголосила, що наша бібліотека має цікаві видання ще з 50-60-х років ХХ століття, які займають чільне місце на виставці поряд із сучасними дослідженнями, роздумами про долю Нашого Тараса. Це Taras Shevchenko: Memorial Book = Тарас Шевченко: Пропам'ятна книга. - Washington, D.C., 1964, Безсметрний кобзар : Методичні і бібліографічні матеріали до 150-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. - К. : Держполітвидав, 1964, Т. Г. Шевченко. Живопис. - К. : Мистецтво, 1964,Т.Г. Шевченко і слов'янські народи. - К. : Вид-во Київськ. ун-ту, 1964, Тарас Григорович Шевченко / Вязовський Г.А., Данилко К.Ю., Дузь І.М. та ін. - 2-ге вид. - К. : Вид-во Київського ун-ту, 1963, Тарас Шевченко : До 100-річчя з дня смерті: [Зб. статей]. - К. : Вид-во Київ. ун-та, 1961, Тарас Шевченко: життя і творчість у портретах, ілюстраціях, документах / [Упоряд. Косян В. Х., Красницький Г. П., Паламарчук Г. П., та ін.]. - 2-ге вид переоб. та доп. - К. : Радянська школа, 1964, Твори Тараса Григоровича Шевченка в перекладах на західні мови : (зб. статей) / Ред. Іллічевський А.Ф. - К. : Вид-во КДУ ім. Т.Г. Шевченка, 1958, Sevcenko, T. Sein Leben und sein Werk / Taras Sevcenko ; Unter der red. Jurij Bojko und Erwin Koschmieder. - Wiesbaden : Otto Harrassowitz, 1965. Анісов, В. Від підмайстра до академіка: нарис про Шевченка-художника / В. Анісов, Є. Середа. - К. : Мистецтво, 1967,Луців, Л. Т. Шевченко - співець української слави і волі / Лука Луців. - Ню Йорк - Джерзі Ситі : Свобода, 1964, Шевченко, Т. Кобзар : повна збірка поезій / Т. Шевченко ; [Шевченко Т.]. - К. : Художня література УРСР, 1964.

Назва кожної книги говорить сама за себе. Ці книги, овіяні подихом часу, й сьогодні актуальні й цікаві.

Історичною подією в житті МАУП є 2-е перевидання біографічного довідника Видатні постаті України 2007 року, біля джерел створення якого засновник МАУП Г.В.Щокін, М.Ф. Головатий, Гайченко В.А. та ін.

Почесне місце на виставці й книги останніх років. Це Золоті рядки української класичної літератури. Проза, поезія, драматургія / [ Уклад. С. М. Заготова]. - Донецьк : ТОВ ВКФ "БАО", 2009, Нові вірші Пушкіна і Шевченка / [Ред. Мнишенко А. С.]. - репринтне видання. - К. : Либідь, 2012, Титарев, Н. Я. О творческом методе поэта Бояна в поэме Т. Г. Шевченка "Великий льох" (опыт литературного исследования) / Н. Я. Титарев. - изд.2-е, испр. и доп. - Донецк : Юго-Восток, 2013, Яременко, В. "...Літератури дивна течія..." ( Праці 1963-2011 року ). Кн.1 / В. Яременко. - К. : Аконіт, 2011, Яцюк, В. Не забудьте пом'янути...Шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури 1890-1940 = Shevchenko card as a memorial of history and culture 1890-1940 / В. Яцюк ; [Яцюк В. М.]. - 2-ге вид, доп. - К. : Криниця, 2008. (Скарби Тарасової гори).

Адже Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те,що таїлося в глибині душі народу.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Пошук по сайту: